Законопроект №9055 передбачає фільтрацію адвокатського корпусу, - Ставнійчук

Член Європейської комісії за демократію через право Марина Ставнійчук — Законопроект №9055 передбачає фільтрацію адвокатського корпусу, — Ставнійчук
Член Європейської комісії за демократію через право Марина Ставнійчук
«Свідоцтво адвоката» замість свідоцтва «про право на заняття адвокатською діяльністю» змусить усіх 44 тис. адвокатів України замінити документи


Член Європейської комісії за демократію через право («Венеційської комісії»), голова правління громадської організації (ГО) «За демократію через право» Марина Ставнійчук заявила, що запропонований до розгляду Верховної Ради України Адміністрацією Президента законопроект №9055 про адвокатську діяльність фактично передбачає фільтрацію адвокатського корпусу шляхом тотальної заміни адвокатських посвідчень.


Про це вона написала у своїй колонці "Проект закону №9055 загрожує знищенням інституційних гарантій незалежності адвокатури" на веб-сайті видання «Дзеркало тижня».


«Крім цих корпоративних, так би мовити, інтересів, проглядається і специфічна зацікавленість пана Філатова та членів робочої групи, що були долучені до підготовки законопроекту. Взяти хоча б для прикладу ст. 11 — свідоцтво і посвідчення адвоката. В неї хитро заведена одна маленька деталь. Замість свідоцтва «про право на заняття адвокатською діяльністю» запроваджується просто «свідоцтво адвоката». Це означає звичайною мовою, що в усіх 44 тис. адвокатів України мають бути замінені ці документи, — такий собі фільтр для адвокатів у питанні їх залежності від того, хто на це буде уповноважений», — стверджує вона.


За словами Ставнійчук, така ініціатива містить також можливості для маніпуляцій з видачами документів та корупційну складову.


«Заодно можна буде поховати скандал навколо видачі, до прикладу, в Києві більш як тисячі адвокатських свідоцтв поза встановленим у чинному законі порядком. Проглядається і корупційна складова, адже виготовляти документи будуть за рахунок адвокатів. Очевидно, йдеться про немалу суму», — наголошує член «Венеційської комісії» від України.


6 вересня 2018 року Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту проект Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» №9055, визначивши його, як «невідкладний». Одразу після внесення президентського законопроекту у парламенті було зареєстровано ще 2 альтернативні з аналогічними назвами — №9055-1 за ініціативи народного депутата Писаренка та №9055-2 — колективна ініціатива нардепів від різних фракцій Ківалова, Логвинського, Голубова, Німченка, Развадовського.


Ставнійчук нагадала, що професійна адвокатська спільнота України — Національна асоціація адвокатів України (НААУ) на своєму засіданні підтримала прийняття парламентом саме альтернативних законопроектів, відзначивши їх відповідність духу європейських рекомендацій в царині адвокатури та безпосередньо концепції реформування адвокатури, ухваленій з’їздами адвокатів на етапі 2014-2015 років.


Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/zakonoproekt-9055-peredbachaje-filtraciyu-advokatskogo-korpusu-stavniychuk-540381.html”