Національний радіодиктант без помилок написали лише двоє людей

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який відбувся 8 листопада до Дня української писемності та мови, не допустивши жодної помилки, написали тільки двоє людей.

Усього тих, хто вирішив перевірити свої знання нового українського правопису, було більше тисячі. Про це розповіли співорганізатори диктанту Олександр Авраменко та Олена Зелінченко, передає UА: Українське радіо.

За їхніми словами, цьогоріч переможців обирали у трьох номінаціях. Перше місце – зовсім без помилок, друге – написали цифри без лапок, третє – одна помилка.

Національний радіодиктант писали за новим українським правописом

Національний радіодиктант писали за новим українським правописом

focus.ua

"Текст виявився складним, тому тільки двоє переможців, хоча торік було 311 робіт без єдиної помилки. Того разу можна було протягом двох днів піти до вченого, філолога, перевірити всі помилки, порадитися, а тут потрібно було за 15 хвилин відправити свою роботу. Тому перевірити диктант було неможливо. Думаю, саме цим і пояснюються лише двоє переможців", – поділився думкою автор диктанту Олександр Авраменко.

Зокрема, ними стали Роман Бабюк, а також шестикласниця із Закарпаття Анастасія Швець. Друге місце отримали 33, а третє – 31 учасник.

Як зазначив Авраменко, через те, що роботи надсилали електронною поштою, було складно визначити всю географію диктанту 2019 року. Хоча найактивніші регіони таки вдалося з’ясувати.

"Це Київська область, місто Київ, Донецька і Львівська області", – зазначила Олена Зелінченко.

Крім цього, листи з роботами надсилали і з-за кордону: 14 – від учасників із Об’єднаних Арабських Еміратів, 5 – Латвії, 4 – Малайзії, 3 – Німеччини, 2 – Данії і по одному листу з Канади, Фінляндії, Норвегії, Сербії, Йорданії, Чехії, Ізраїлю, Франції, Польщі, Білорусі, Росії та Китаю.

Додамо, що з повним переліком переможців XIX Всеукраїнського диктанту національної єдності можна ознайомитися тут.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 8 листопада тисячі українців до Дня української писемності та мови написали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. У цьому році конкурс провели вже дев’ятнадцятий раз. Основною локацією для диктанту стала Національна бібліотека імені Володимира Вернадського.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! ПідписуйсяДжерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/moyashkola/news/natsionalnij-radiodiktant-bez-pomilok-napisali-lishe-dvoe-lyudej.htm”