В Естонії хочуть заборонити неповнолітнім ходити в солярій і робити тату

У парламенті Естонії зʼявився законопроєкт про здоровʼя народонаселення, який хочуть впровадити з 1 вересня 2020 року. Документом передбачається заборона на надання послуг солярію і тату для неповнолітніх, передає Інтерфакс-Україна.

«Було б безвідповідально дозволяти цю практику, коли у дітей є доступ до цих послуг і коли результати наукових досліджень показують, що ці послуги мають ризики для здоровʼя», — зазначив міністр соціальних справ Естонії Танель Кийк.

Міжнародні дослідження показали, що чорнила для татуювання містять канцерогенні сполуки. Що раніше людина відчуває на собі вплив цих речовин, то вищий ризик появи раку.

«Також науково доведено, що використання солярію в молодому віці збільшує ризик розвитку меланоми», — підкреслив він.

  • Кольорові татуювання можуть бути небезпечні, оскільки пігменти сприяють потраплянню частинок голки в лімфатичні вузли.
  • Гонконгські протестувальники роблять собі тату, натхненні продемократичними виступами. Один з місцевих художників пропонує протестні тату безкоштовно — він малює стилізовану парасольку, яка стала символом акцій проти центральної влади країни.
  • Український танцівник балету Сергій Полунін показав татуювання з портретом президента РФ Володимира Путіна у себе на грудях.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/37091-v-estoniji-zaboronyat-dityam-robiti-tatu-i-hoditi-v-solyariy”