У Дрогобичі на території колишньої в’язниці НКВС виявили нові захоронення

У Дрогобичі на території колишньої в’язниці НКВС виявили нові захоронення

У Дрогобичі на вул. Стрийській, 3, в саду, що розташований позаду будівлі, де колись була в’язниця НКВС, виявили захоронення. У четвер, 17 жовтня, цей факт підтвердив директор меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета. На території саду, де з 15 жовтня фахівці меморіально-пошукового центру «Доля» проводять пошуково-ексгумаційні дослідження, виявили 13 захоронень. У них вже знайшли останки 16 осіб. Про це повідомили на сайті Дрогобицької міської ради.

«Фахівці та історики передбачають, що цих осіб було вбито у 1939-1941 роках або після 1944-го року. Ці висновки зроблені з того, що у черепах наявні кульові отвори в частині потилиці. З огляду на хаотичність розташування останків, фахівці припускають, що захоронювали тіла в нічну пору в кілька етапів. Також виявлено рештки взуття, одягу та кулі від зброї, якою у ті часи володіли НКВДисти», – йдеться у повідомленні.

Фото 1 Фото 2 Фото 3 Фото 4 Фото 5 Фото 6 Фото 7 Фото 8 Фото 9
Фото Дрогобицької міської ради

У коментарі ZAXID.NET Святослав Шеремета, розповів: «Знайдено 16 останків і 13 поховальних ям. Наразі відкрили 6 поховальних ям, де у верхньому шарі виявили останки 16 осіб: по 2-3 в одному похованні. Також ще є виявлені 7 поховальних ям, які ще не відкрили».

Як зазначив під час брифінгу, який відбувся на місці розкопок, Святослав Шеремета — директор меморіально-пошукового центру «Доля», за фактом злочину до місцевої поліції скеровано звернення про відкриття кримінального провадження. Останки мають оглянути експерти. Роботи триватимуть ще декілька тижнів.

Роботи почали проводити на підставі звернення Дрогобицької міської ради та активних громадян міста.

До слова, у 1990 році під час розкопок на території теперішнього Меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській» віднайшли останки 486-ти осіб.

Відео Дрогобицької міської ради

Джерело статті: “https://zaxid.net/u_drogobichi_na_teritoriyi_kolishnoyi_vyaznitsi_nkvs_viyavili_zahoronennya_n1491189”