Нова Зеландія: 49 людей загинуло під час обстрілу мечетей


15 березня у місті Крайстчерч в Новій Зеландії стався жахливий напад на віруючих у мечетях Al Noor Mosque і Linwood Mosque. Чоловік розстрілював людей прямо під час молитв, в результаті чого 49 людей загинуло.Про це з посиланням на The New York Times, повідомляє Vlasno.info.

"Найбільш шокуючим було те, що це сталося під час молитв в одній з найспокійніших країн світу", — коментує Мустафа Фарук, прес-секретар Федерації Ісламських Організацій Нової Зеландії.

Нападник під’їхав на автомобілі до мечеті Al Noor Mosque, вийшов і почав стріляти в людей біля входу. Після, зайшовши в мечеть, почав стріляти у віруючих по різних напрямках.

new-zeland-1

Згодом, правоохоронці виявили на багатьох автомобілях прикріплену вибухівку.

"Поліція затримала чотирьох осіб, але звинувачують у вбивствах чоловіка, приблизно 30 років. Він постане перед судом в суботу ранком", — повідомляє комісаріат поліції.

17 хвилинне відео обстрілів виклали у соціальних мережах приблизно за годину після обстрілів. Відео транслювалося онлайн, на якому можна було побачити зброю, і частково самого нападника. На зброї можна було прочитати імена військових генералів і людей, які вчиняли масові обстріли раніше. Пізніше, відео було видалене з Інтернету силовиками.

new-zeland-2

Крім цього, правоохоронці знайшли на ймовірній сторінці нападника у "Фейсбуці" маніфест, у якому чоловік пояснює свої дії, як помсту за теракт у Стокгольмі у 2017 році.

Довідково: Крайстчерч налічує близько 388 тисяч жителів, є найбільшим містом на Південному острові Нової Зеландії, який обіймає узбережжя Тихого океану.

Фото: nytimes.com


Джерело статті: “http://vlasno.info/politika/svit/item/29218-nova-zelandiia-49-liudei-zahynulo-pid”