Rzeczpospolita (Польща): імідж Америки валиться

Rzeczpospolita (Польша): имидж Америки рушится

Світ стежить за жахливими кадрами з США. Спочатку всі побачили, як там не справляються з коронавірусом. Потім отримали яскраві ілюстрації до проблем расизму та розшарування суспільства. Америка розпадається на очах. У цьому контексті перед поляками постає питання, чи можна покладати на неї всі надії, в тому числі у сфері безпеки.

Об этом сообщает FLB

Сполучені Штати в останні тижні стали джерелом виразних кадрів для ЗМІ всього світу. На жаль, справа не в тому, що в інших країнах бракує хороших фотографів і операторів, а в тому, що в Америці зараз є що документувати.

Спочатку ми побачили жахливі наслідки пандемії, зображені на знімках з ровами для трун безіменних жертв, або з гігантськими ангарами, які перетворили в польові шпиталі. Одночасно почали з’являтися фотографії усміхнених багатих і бідних, прославлених і нікому не відомих людей, забезпечені коментарем, що ті загинули від коронавіруса. Головна держава світу, лідер в науці і медицині вийшла з великим відривом на перше місце в сумних списках: майже два мільйони заражених, понад 105 тисяч померлих.

В останні дні з американських міст надходять шокуючі кадри, зроблені на просторі від Сіетла до Міннеаполіса і Нью-Йорка. У звичайних умовах громадськість потряс би вже один вид палаючого собору у Вашингтоні, який протягом двох століть відвідували всі президенти США, але зараз ця картина конкурує з безліччю інших.

Одні можуть служити ілюстрацією до історій про расизм, від якого буквально, як у випадку загиблого Джорджа Флойда, задихаються афроамериканці, і який стає особливо очевидним у ході операцій білих поліцейських.

Інші розповідають про фрустрації, давно копившейся в країні, де, з одного боку, працюють самі великі і сучасні компанії світу, а з іншого — існує величезна соціальна нерівність. Воно лише посилиться, оскільки з-за пандемії роботу втратили десятки мільйонів американців.Джерело статті: “http://povin.com.ua/295417-02-06.html”