«Варто «перезавантажити» себе та покращити мікроклімат у сім’ї» - вінницька психологиня


В зв’язку із карантином і добровільною самоізоляцією у багатьох настрій не найкращий. Як це виправити, знає практикуючий психолог та письменниця із Вінниці Наталія Андрійчук. Вона поділилася своїми корисними порадами із читачами Vlasno.info.

Об этом сообщает Преступная Россия

За словами пані Андрійчук, у нинішній час з’явилося набагато більше часу для спілкування із членами родини.

– Саме зараз можна суттєво покращити мікроклімат у сім’ї. Адже члени родини можуть спільно займатися і хатніми справами, і відпочивати. Тобто це гарна нагода згуртуватися і почати жити спільними інтересами, – каже Наталія Андрійчук.

Водночас необхідно позбутися паніки і неприємних очікувань! Психогогиня нагадала відому історію про загиблих у відкритому морі людей, які пливли на човні. Рятувальники знайшли їх досить швидко, але ті вмерли від страху.

– Загиблі моряки не спромоглися опанувати свій страх. Є певна аналогія з нинішньою ситуацією. Тому вінничанам потрібно взяти себе в руки і не допускати паніки. Треба відключити «внутрішній монолог», що перевантажує мозок, – каже пані Андрійчук.

Щоб не думати о проблемах, психологиня радить займатися улюбленими речами. Сама Наталія Андрійчук любить писати, реалізує себе в творчості. Іншим радить вишивати, співати, читати книжки тощо. Головне – знайти вірний спосіб себе заспокоїти.

– Якщо читати книжки, то варто відбирати ті, герої яких витримують і переборюють різні життєві негаразди. Це допоможе піднятися над нинішньою ситуацією і не опускати руки, – радить пані Наталія Андрійчук. – Якщо мати перед собою гарні зразки людей, які переборювали свій страх, то це обов’язково вам допоможе. Можна хоча б згадати випадок із шахтарями, які близько 40 днів перебували у завалі і спромоглися вижити.

Ще одна порада Наталії Андрійчук – варто спробувати «перезавантажити» себе, нібито комп’ютер.

– Спробуйте забути про все, що було позаду. І почати жити зараз, в нинішній ситуації. Завжди можна знайти плюси, – продовжує психологиня.

Фото: надано Наталею Волошенюк


Джерело статті: “http://vlasno.info/spetsproekti/1/health/item/35625-varto-perezavantazhyty-sebe-ta-p”