Суд скасував рішення ДМС України про відмову у наданні статусу біженця опозиціонерці з Казахстану


Додатково суд зобов’язав ДМСУ повторно розглянути справу Ахметової про отримання статусу шукача притулку. Тепер органи міграційної служби зобов’язані повторно вивчити всі докази, які свідчать про наявність підстав для надання Жанарі Ахметовій статусу біженця, та ухвалити відповідне рішення. Наразі Ахметова залишається під проміжним захистом як людина, яка перебуває в процедурі отримання статусу біженця.

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Нагадаємо, що Жанара Ахметова – казахстанська журналістка й активістка опозиційного руху “ДВК” (“Демократичний вибір Казахстану”), який влада Казахстану заборонила за звинуваченнями в “екстремізмі”, “розпалюванні соціальної ворожнечі” і “формуванні негативного образу влади”. У 2009 році казахстанський суд засудив Ахметову до семи років в’язниці за звинуваченнями в “шахрайстві”, але відтермінував виконання вироку до досягнення її дитиною 14-річного віку (до 2021 року). У березні 2017 року вона літаком прибула до України і звернулася до Державної міграційної служби за наданням статусу біженки.


Джерело статті: “https://antydot.info/news/sud-skasuvav-rishennya-dms-ukrajiny-pro-vidmovu-u-nadanni-statusu-bizhentsya-opozytsionertsi-z-kazahstanu/”