В анексованому Криму заявили про посилення тиску на правозахисників

Днями вручили припис адвокату Курбедінову

"Влада" анексованого Криму посилила тиск на правозахисників, які допомагають політв’язням та їхнім родинам. Про це йдеться в повідомленні "Кримської правозахисної групи".

Так, кілька днів тому в Сімферополі в офіс адвокатів, які ведуть справи політв’язнів, без дозвільних документів прибули російські силовики.

"Співробітники "Центру з протидії екстремізму" на чолі зі старшим прокурором Валентином Чуприною прийшли в балаклаві і вручили застереження адвокату Емілю Курбедінову "про неприпустимість екстремістської діяльності", – розповіли правозахисники.

Чуприна повідомив, що має інформацію про одиночні пікети, у підготуванні до яких нібито бере участь Курбедінов.

"Цей папір не має жодних юридичних підстав для затримання. Але вони таким чином демонструють, що ці люди під пильною увагою та контролем", – зазначив адвокат.

Правозахисники повідомляють, що раніше такі застереження вже отримали адвокат Едем Семедляєв, юрист Ліля Гемеджи і координатор ініціативи Ділявер Меметов.

"Ми розіслали запити – які оперативно-слідчі дії щодо нас, адвокатів, проводили і чому ми про це дізналися лише зараз. Оскільки є спеціальний порядок проведення таких дій щодо адвокатів. На жаль, поки на наш запит ніхто не відповів", – розповів Семедляєв.

У "Кримській правозахисній групі" підкреслили, що це не перший випадок тиску.

Про ситуацію в Криму українські правозахисники повідомили урядовим та неурядовим міжнародним організаціям і ООН.

Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-u-anneksirovannom-krimu-zajavili-pro-posilennja-tisku-na-pravozahisnikiv-492159.html”