Українців закликають повертатись з-за кордону

"Українців
Українців закликають повертатись з-за кордону

В Україні стартувала акція "Українці, повертайтесь в Україну" — її учасники закликають українських мігрантів покидати іноземні простори та розбудовувати власну державу на її теренах.

Віче з ініціавторами такого руху відбулось нещодавно у Дніпрі. На нього зійшлись представники духовенства, волонтери, бійців АТО...

Про це повідомляє Depo.Дніпро. Віче є зверненням до українців за кордоном повертатися і брати участь у розбудові держави і боротьбі за мир у ній.

"Ми сьогодні виборюємо Україну на Сході, коли воїн АТО, віддаючи найдорожче — власне своє життя, захищає нашу землю, позалишив бізнес і дітей та чітко і вірно розуміє, що таке Україна, бо він нею дорожить і захищає її. І я свято вірю, що такий заклик буде до багатьох людей, які знаходяться закордоном і багато українців сьогодні є небайдужими до нашої держави. Ми запрошуємо їх — повертайтеся додому, ви повинні бути сьогодні з нами", — закликав єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон.

Журналістка Вікторія Білаш, яка виїхала з України працювати до Німеччини, поділилася думками щодо повернення. Ще рік тому вона думала, що не захоче повертатися в Україну з країни з високими соціальними стандартами. Однак зізнається, що сумує за Батьківщиною та близькими.

"Я не дивлюся на ситуацію крізь рожеві окуляри. Якщо мені не вдастся знайти хорошу роботу — буду шукати деінде.

Колись журналіст "Дня" Микола Хрієнко, який багато спілкується із діаспорами сказав: "Українці набагато успішніші за кордоном, ніж вдома".

І я йому вірю. Я не хочу знову стояти у довжелезних чергах податкової і втрачати час, який могла витратити на роботу. Українці покидають Україну у пошуках кращого. Я думаю, що це прекрасно.

Рано чи пізно хтось повертається і повертається із досвідом, хтось приїздить у гості і також ділиться мотивацією, баченням світу. Такі люди є найкращою презентацією України за кордоном. Я не думаю, що потрібно робити щось спеціально, щоб українці повертались. Досить прислухатися до тих, хто залишився", — відгукнулася вона.

Дніпрянин Віталій Дубіль живе у Вашингтоні, куди поїхав на навчання, а зараз працює у міжнародній фінансовій організації. Він один із волонтерів, які організували збір гуманітарної допомоги для прифронтових лікарень України з-за кордону.

"Багато українців за кордоном хотіли б повернутися в Україну, особливо молодь. Але відлякує нестабільність ситуації в країні (особливо якщо іти працювати в уряд чи інші виконавчі органи влади, де все дуже політично кон’юнктурне) та низька мотивація. Є випадки, хто вже повертаються в Україну працювати на "волонтерських" засадах, але у них є певні заощадження, на які можуть прожити якийсь час, будучи волонтерами, є варіант повернутися у країну та на роботу, звідки приїхали в Україну, якщо щось піде на так.

На жаль, у дуже обмеженої кількості українців за кордоном є такі можливості. Додатково, українці на великій батьківщині не готові бути відкритими новим ідеям. Тому, українці-експати часто розчаровуються неможливістю реалізувати свій західний досвід та бажання допомогти", — пояснив він.

Як зазначив один із співорганізаторів акції Юрій Якуба, близько 20 мільйонів українців живуть за межами держави, значна частина з них — в Росії, яка є країною-агресором.