Рада ратифікувала угоду з ЄС про надання Україні макрофінансової допомоги в розмірі €1 млрд

Рада ухвалила законопроект про мільярдний транш ЄС

Верховна Рада 8 листопада ратифікувала меморандум про взаєморозуміння між Україною як позичальником і Європейським союзом як кредитором і кредитну угоду про надання Україні макрофінансової допомоги в розмірі до €1 млрд. За ухвалення відповідного законопроекту №0203 проголосували 242 народні депутати за необхідних 226, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Меморандум та угоду було підписано 14 вересня, вони набувають чинності відразу після ратифікації.

Договори визначають, що макрофінансову допомогу може бути надано Україні двома траншами по €500 млн. Період між наданням першого і другого траншів має становити не менше ніж три місяці. Термін погашення кредиту – 10-15 років. За прогнозами Міністерства фінансів України, відсоткова ставка за кредитом не перевищуватиме 2% річних.

8 листопада президент України Петро Порошенко після переговорів із заступником голови Європейської комісії з питань євро та фінансової стабільності Валдісом Домбровскісом заявив, що €500 млн макрофінансової допомоги буде виділено Україні "в лічені тижні".

13 червня Європарламент проголосував за надання Україні €1 млрд макрофінансової допомоги протягом 2,5 року, 26 червня це рішення ухвалила Рада ЄС.

У заяві Європарламенту ішлося, що для отримання грошей Україна має ухвалити жорсткі антикорупційні заходи, зокрема створити антикорупційний суд, а також "продемонструвати повагу до демократичних механізмів".

Євросоюз надає допомогу Україні із 2014 року, за цей час Київ загалом отримав €2,8 млрд. Рішення про виділення ще €600 млн було скасовано в січні 2018 року, оскільки Київ не виконав вимог Європейської комісії.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-rada-ratifikuvala-ugodu-z-jes-pro-nadannja-ukrajini-makrofinansovoji-dopomogi-v-rozmiri-1-mlrd-489803.html”