РПЦ погрожує масовим знелюдненням України після отримання автокефалії - ЗМІ

РПЦ погрожує масовим знелюдненням України після отримання автокефалії — ЗМІ

РПЦ побачила перспективу масової еміграції українців після заяви президента Петра Порошенка про те, що в Україні більше немає місця для Московського патріархату, повідомляє ТАСС з посиланням на джерела.

За словами джерела у РПЦ, заяви глави української держави є дискримінацією за релігійною ознакою і можуть спровокувати масову еміграцію з країни.

"Переважна більшість кліриків, єпископату і мирян мають українське громадянство, і заяву про їх видворення є нічим не прикритим закликом до грубої дискримінації людей за релігійною ознакою, що має отримати однозначну оцінку з боку світової спільноти. Думаю, що якщо всі громадяни України, які є прихожанами української православної церкви, покинуть країну, послухавши заклик Порошенко, то Україна припинить своє існування, оскільки там просто не залишиться людей", — сказав він.

На думку співрозмовника агентства, прихожанами УПЦ МП є переважна більшість жителів країни, а позиція української влади про те, що церква на чолі з митрополитом Онуфрієм не є національною церквою України, легко спростовується існуючими фактами.

У свою чергу, офіційний представник РПЦ Володимир Легойда заявив, що слова президента Порошенка про майбутнє Моспатріархії в Україні "викликають подив".

Раніше президент України Порошенко заявив, що РПЦ, як і ВС РФ, нічого робити в Україні.

"Дорогі мої, вам тут нічого робити. Нічого робити вашій церкві, нічого робити вашим Збройним силам, нічого робити вашому озброєнню. Додому, в Росію", — заявив Порошенко, звертаючись до влади РФ.

Дивіться також

  • Патріарх Кирило: Константинополь виконує глобальне замовлення на руйнування РПЦ

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив історичне рішення про скасування акта про тимчасову передачу Московському патріархату Київської митрополії, створення в Києві стравропігії та визнання канонічними предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ, що є важливою віхою на шляху надання автокефалії Української церкви.

За словами предстоятеля УПЦ КП Філарета, томос буде отримано після обрання предстоятеля патріархату на об’єднавчому соборі.

15 жовтня Синод РПЦ ухвалив рішення відмовитися від євхаристійного спілкування з Константинополем через підготовку Фанаром автокефалії Української православної церкви.Тепер за молитву в "заборонених" храмах Константинопольського патріархату священнослужителів Російської православної церкви чекає покарання, а віряни будуть зобов’язані покаятися в цьому гріху на сповіді.

Крім того, глава РПЦ Кирил заявив, що Константинопольський патріархат, визнавши канонічність УПЦ КП і УАПЦ, впав у розкол.

Константинопольський патріархат не буде розривати відносин із Російською православною церквою і продовжить поминати Московського патріарха в порядку, встановленому в диптиху.

Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що РПЦ рано чи пізно буде змушена змиритися з рішеннями Синоду Константинопольського патріархату щодо Української церкви.

Архієпископ Тельміський Іов в інтерв’ю ВВС заявив, що з 11 жовтня 2018 року ієрархи всіх українських церков в очах Фанара мають однаковий статус — кліриків Вселенського престолу. Таким чином, з канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ МП більше не існує.

Владика Іов зазначив, що Вселенський патріарх має абсолютне право проголошувати автокефалію, це його привілей, якщо ж РПЦ сумнівається щодо цього, вона повинна відректися від власної автокефалії. Іов припустив, що стосовно РПЦ будуть застосовані "певні рішення" у разі продовження опору автокефалії Української церкви.

Як Росія намагається завадити створенню української автокефальної церкви

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 100₴ Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559₴

Передплатити зараз
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/rpts-zahrozhuje-masovim-zneljudnennja-ukrajini-pislja-otrimannja-avtokefaliji-zmi-2505842.html”