Дісталося всім. Штайнмайєр у Мюнхені звинуватив США, Китай і РФ в егоїзмі, який руйнує світовий устрій

REUTERS / Michael Dalder

Об этом сообщает Роспрес

Франк-Вальтер Штайнмайєр

REUTERS / Michael Dalder


Президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр на відкритті Мюнхенської конференції звинуватив США, Китай і Росію в егоцентризмі, який руйнує існуючу систему безпеки.

Зокрема, Штайнмайєр розкритикував девіз адміністрації Дональда Трампа «ставте свої інтереси вище чужих».

«Створюється враження, що кожен думаючи про себе, начебто може враховувати інтереси інших», — поскаржився Штайнмайєр.

Росію ж Штайнмайєр звинуватив в ігноруванні міжнародного права при анексії Криму та у використанні військової сили в якості політичного інструменту.

«Результат — невизначеність і непередбачуваність», — цитує Штайнмайєра Reuters.

За словами Штайнмайєра, Китай став важливим гравцем в системі міжнародних відносин завдяки своєму економічному, і як наслідок, політичному росту.

Читайте також:

12 кроків до миру, серед співавторів — РФ. Що пропонує «Мюнхенський план» — нова міжнародна ініціатива щодо Донбасу

«Разом з тим, Китай вибірково адаптує міжнародне право тільки в тих випадках, коли це не суперечить його власним інтересам … Його дії проти своїх же національних меншин турбують нас всіх», — заявив Штайнмайєр.

«Таке мислення і дії шкодять нам всім … Якщо кожен шукає свою безпеку за рахунок інших, це призводить до більшої недовіри, гонці озброєнь і меншій безпеці», — підсумував Штайнмайєр.

Попри критику дій США, федеральний президент заявив, що продовжує вважати дуже важливим трансатлантичне співробітництво між Вашингтоном і Європою.

Читайте також:
Росія як «путьомкіньска держава» та інші загрози. Про що говоритимуть на конференції з безпеки в Мюнхені

14 лютого в Німеччині розпочалася Мюнхенська міжнародна конференція з питань безпеки, вона триватиме до 16 лютого. Конференція буде присвячена темам конфліктів і роззброєння, питанням клімату та охорони здоров’я.

На конференцію збираються близько 35 керівників держав і урядів, в тому числі, президент України Володимир Зеленський.

Мюнхенська конференція була заснована в 1963 році як форум країн-членів НАТО, це міжнародний дискусійний майданчик, який щорічно збирає політичних лідерів з усього світу.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/myunhenska-konferenciya-shtaynmayyer-zvinuvativ-ssha-kitay-i-rf-v-egojizmi-ostanni-novini-50070291.html”